Nocturne – Mona Rejino

Mam przyjemność zaprezentować Państwu przepiękny, niezbyt trudny utwór, chętnie wykonywany przez adeptów gry na pianinie/fortepianie.

Autorką tego utworu jest pani Mona Rejino, pedagog muzyczna i kompozytorka amerykańska. Edukację muzyczną zdobyła na Uniwersytecie Stanowym w Teksasie. Od 1982 roku zajmowała się udzielaniem lekcji i nauczaniem gry na fortepianie w Dallas i San Francisco. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia za swą działalność edukacyjną i kompozytorską.

Tytuł utworu brzmi „Nocturne”, co oznacza spokojną i nastrojową formę muzyczną inspirowaną nastrojem zapadającego zmierzchu lub nocy.

Mona Rejino nauka gry na pianinie


Nocturne nauka gry na pianinie


Nocturne - Mona Rejino Dom Pełen Muzyki

 

Utwór jest zapisany w tonacji g-moll. Kompozycja posiada budowę trzyczęściową A–B–A, ze spokojną częścią „A”, oraz częścią „B” bardziej impulsywną.

Posłuchajcie nagarnia tego pięknego, nastrojowego utworu.

 

Kompozytorka jest autorką wielu zróżnicowanych nastrojowo utworów w stylach: romantycznym, impresjonistycznym, jazzowym i ragtime. Ich tytuły, to między innymi: Carnival Rag, Cathedral Echoes (Harp Song), Late-Night Jazz, Reverie,  Westward Journey.

Zapraszam do rozpoczęcia lub kontynuowania nauki gry na keyboardzie — https://www.dompelenmuzyki.pl/nauka-gry-na-keyboardzie/